[REHBER] Arma 3

S3XPER

RPTR Üyesi
Merhaba RPTurkiye.com forum kullanıcıları ?​
Arma 3 nasıl bir oyun - Yeni başlayanlar için rehber
Steam link = Arma 3 Steam
Arma 3 website = Arma 3

Arma 3 savaş simülasyon oyunu olarak tanımlanabilir. Alanındaki diğer oyunların aksine savaş atmosferini oyun içi dinamikleri ile oyunculara çok iyi yansıtan bir oyun. İster FPS isterseniz TPS modunda oynama imkanına sahipsiniz.

Arma 3 Konusu
Oyun Altis ve Stratis isimli ve gerçek hayatta Yunanistan’a bağlı 2 adada geçiyor. Oyundaki ve gerçekteki adaları kıyaslarsanız gerçekten kaliteli iş çıkardıklarını görebilirsiniz. Farklı kuvvetlerin mücadele ettiği bu adalarda tank, zıhlı araçlar, uçaklar, helikopterler ve botlar kullanılabiliyor. Aslında oyun içeriği oynayacağınız moda göre değişiklik gösteriyor. Örneğin Altislife modunda oynayan arkadaşlar genelde silahlı zırhlı araçlardan, tanklardan, uçaklardan ve silahlı helikopterlerden mahrum kalıyor. Modlar hakkında detayları aşağıdaki başlıktan öğrenebilirsiniz.

Arma 3 Modlar
Oyunda birçok mod olmasına rağmen ben size en popüler 3 moddan bahsedeceğim.


✅ Wasteland modu: Bu modda iki takımdan birini yada herkese düşman olmayı seçebilirsiniz. Araçlardan ve belli bölgelerdeki silah mağazalarından silah alabilir ve düşman unsurlarla çatışabilirsiniz. Bu mod sınırsız silah ve araç çeşitliliği ile oldukça ilgi çekiyor. Oldukça büyük olan haritada dağ, bayır gezebilir belirli merkezleri işgal edebilir yada düşman bölgelerine taarruz edebilirsiniz.

✅ Sector Control modu: Bu modda 3 takımdan birine dahil oluyorsunuz ve haritanın belirli bir bölgesinde düşman gruplara karşı üstünlük sağlamaya çalışıyorsunuz. Ayrı bir level sistemi olan modda üst seviyelere çıktıkça daha gelişmiş silah ve teçhizat alabiliyorsunuz. Ele geçirilmesi gereken bölgede hangi takımın daha çok oyuncusu varsa belirli periyotlarda puan elde ediyor. 100 puana ulaşan takım oyunu kazanıyor.

✅ Altislife modu : Eminim birçok kişi bu modun videolarını izleyerek bu oyunu satın almıştır. Oldukça eğlenceli bu mod hakkında detalı olarak [ Burdaki linkten ] ulaşabilirsiniz .

Arma 3 Araçlar
Arma 3 araçları ve silahları ile savaş simülasyonu kategorisinin hakkını veriyor. Günümüz silah yada araçlarının birebir aynıları olmasada benzerlerini görmek mümkün. Bu konudaki çeşitlilik oyunun herkese hitap etmesini sağlıyor. Ayrıca helikopter, uçak ve diğer araçların kullanımı gerçekten etkileyici.

Helikopterler: Helikopterler personel taşıma ve silahlı olarak ayrılabilir. Hızlı oldukları için ulaşım amaçlı kullanılan en ideal araçlar. Silahlı helikopterler ise oldukça ölümcül. En dikkat edilmesi gereken ise hava savunma füzeleri.

Tanklar: Oyunda birçok çeşitte tank var. Zırh kalitesine ve silahlarına göre ayrılıyorlar. Ağır silahlarla kuşanmış oldukları ve imhası zor olduğu için hem eğlenceli hemde tehlikeli.

Zırhlı araçlar: Zırhlı araçlarda silahlı ve silahsız olarak ayrılıyor. Zırh kapasiteleri çok yüksek olmasada etkili bir koruma sağlıyor. Silahlı versiyonları ise bulunduğu bölgede üstünlük sağlamanıza oldukça yardımcı oluyor.

Uçaklar: Nokta atışı taarruz yapabilen uçaklar ihtiyaç duyulan bölgeye oldukça hızlı bir şekilde gittiği için müttefiklerine büyük destek sağlıyor. Kontrolü zor olsada oldukça etkililer.

Konu hakkında daha detaylı bilgim olursa ileride konuyu güncellicem , iyi günler dilerim ?

-----------------------------------
Konu Güncelleme :

Arma 3’teki Önemli Özellikler

Altis ve Stratis
290 km² Akdeniz ada arazisine yayılan, zengin ayrıntılara sahip bir açık dünya savaş alanında düşmanınızı yenin. Geniş şehirlerden engebeli tepelere kadar, tankınızla tozlu ovaları gezebilir, sık ormanların üzerinde nakil helikopterinizi uçurabilir veya kayalıklardan asimetrik savaş açabilirsiniz. Altis ve Stratis, oyun deneyiminde çeşitli çatışmalara uygun dinamik dünyalardır.

Silahlar ve Araçlar
Yaya olarak savaşa gidin, zırhlı araçlar kullanın ya da helikopterler ve jetlerle göklerde süzülün. Kullanabileceğiniz ve pilotluk edebileceğiniz 20’den fazla araç, arasından seçim yapabileceğiniz 40’ı aşkın silah, kısa ve uzun mesafe donanımlara sahip özelleştirilebilir mühimmatlar ve savaş alanında ihtiyaçlarınıza uygun çeşitli teçhizat türleri ile havada, karada ve denizde karma sınıf saldırısı düzenleyin. İstediğiniz zaman kullanabileceğiniz devasa cephanelik sayesinde Arma 3 sizi taktiksel fırsatlar dünyasına taşıyor.

Tek Oyunculu
Üç oyun deneyimine göre şekillenen hareket bölümü: Hayatta Kal, Uyum Sağla, Kazan’da kendini Akdeniz’deki kritik bir durumda bulan asker Ben Kerry’nin hikâyesini izleyin. Tanıtım senaryolarını tamamlayarak Arma 3’ün çok çeşitli oyun deneyimine dahil olun. Atış ve hareket becerilerinizi geliştirmek için rekabetçi atış talimlerine katılın, TO ve ÇO öğreticileri ve özel bir Sanal Gerçeklik egzersiz ortamı sunan Arma 3 Acemi Birliği’ne kaydolup eğitiminizi tamamlayın.

Çok Oyunculu
Devasa askeri sandbox Arma 3’te çevrimiçi savaşın. Bir manga oluşturun ve resmi Seize ve Defend çok oyunculu senaryolarında düşmanınıza karşı birlik olun. Ya da Arma 3 topluluğu tarafından geliştirilen birçok popüler resmi olmayan oyun moduna katılın. Game Master'ların, diğer oyuncuların savaş alanını gerçek zamanlı etkileme fırsatına sahip olduğu Arma 3 Zeus’ta yeni bir çok oyunculu türünün tadını çıkarın.

İçerik Oluşturma
Arma 3’ün sezgisel senaryo editörü ve güçlü modlama araçlarıyla kendi deneyimlerinizi oluşturmaya başlayın. Özel silahlardan araçlara, çarpıcı tek oyunculu senaryolardan yepyeni çok oyunculu oyun modlarına kadar, oyuncu tarafından oluşturulmuş içeriklerle dolu bir platformun keyfini yaşayın. Tek bir tıklamayla oyuncu tarafından oluşturulmuş içeriği yüklemenizi sağlayan Arma 3 Steam Workshop’ta içerik paylaşabilir ve keşfedebilirsiniz.

Yenilenen Motor
Yeni akıcı animasyonlarla savaş alanında gezinin; yükseltilmiş ses motoru, yeni ragdoll simülasyonu ve PhysX™ destekli araçlarla savaşın tahrip edici gücünü hissedin. Oyun değiştirici yeniliklerle donanan yüksek modifiyeli Real Virtuality™ 4 motor, çok daha büyüleyici grafiklere, geniş simülasyon oyun deneyimine ve devasa sandbox arazilerine sahip yeni nesil Arma’ya güç sağlıyor.
 
   
   
Son düzenleme:
   
Üst