Miami Roleplay www.miami-roleplay.com

MiamiRoleplay

RPTR Üyesi

1890'lardan beri süregelen göç dalgaları ABD'yi birçok farklı etknik grubun evi haline getirmişti. Florida Eyaleti'de bunun büyük bir parçasıydı. Bu parçanın en önemli detayı ise Miami Şehriydi...

Miami aldığı göçler ve Amerikan Hükümeti'nin bölgeye verdiği turistik önem sayesinde hem kültürel hem de metropol olarak oldukça gelişmiş bir yer halini almıştı. 60'larda başlayıp 2000'lerin ortalarına kadar artan Mafya/Çete örgütlenmeleri, yüksek suç oranları Miami'yi diğer şehirlerin aksine en minimum seviyede etkilemişti. Yıllar geçti 2000'lerin başlangıcında şehir çok farklı bir yapılanmaya gitti. İnsanlar Downtown ve Beach adaları gibi ikiye bölünmüş, şehrin ileri gelenleri entrikalarla ailelerini güçlendirmişlerdi taa kii... 2011'de yapılan büyük baskına kadar. 2011'de FBI ve MPD'nin katkılarıyla şehirdeki Avrupalı, Latin, Siyahi örgütler bir bir çökertilmiş bazıları ise mahallesi dışında iş yapamayacak hale getirilmişti. Artık Modern Mafya devri başlıyordu. Siyasetin içinden pis işlere uzanan hikayeler ve baskından sonra ayakta kalabilmiş eski ama kafası çalışan adamlar eski düzeni tekrar oturtmak için kolları sıvamıştı. Öte yandan legal alanlar ise bayram ediyordu. Plazalar, holdingler Miami'nin değerleri olmaya başlamıştı. Departman her ne kadar bu operasyonla suçu savdığını düşünse bile bu legal tiyatrosu ilerleyen vakitlerde en iyi oyununu sahneleyecek...

Sunucumuzun senaryosu ekibimiz tarafından hazırlanmıştır. Amacımız illegal alanda bir "Don Of The City" olmadan gerçekçi bir Modern Mafya mantığı oluşturmak. Legal olarak amacımız oyuncuların kendilerini trucker, balık mesleği, çöp mesleği gibi şeylere gün boyu bağlayıp para kasarak sıkıcı vakitler geçirmesindense bu meslekler için realist rol alanları oluşturup bir konsepte bağlayarak onları hem eğlendirmek hem de para kazanmalarını sağlamaktır. Hükümet ve Departmanların işleyişleri için ise ekibimize bu alanlarda en bilgili kişileri aldık. Bu sayede bu bünyelerde rol yapacak oyuncular rolü en gerçekçi ve en doğru şekilde yapıp. Rol hazzını doruklarda yaşayacaklarına eminiz.Miami Roleplay projesi Eylül ayının başında faaliyete geçilmiş ve çalışmalarına başlanmış bir roleplay sunucusudur. SA:MP camiasında ilklere imza atarak bir pilot proje olmak, kâr amacı gütmeden sunucuyu işleterek oyunculara müşteri(!) yerine oyuncu gözüyle bakmak, oyuncuların rahatça barınabildiği bir oyun platformu deneyimi sağlamak, yönetim ve oyuncu arasındaki duvarı kırarak samimi bir oyun deneyimi yaşatmak en büyük hedefimiz olmakla birlikte; Türkiye SA:MP camiasında denenmeyen, oyuncuların yararına olan ilkeleri hayata sokup oyuncu dostu bir platform hizmeti sunmak herkesin yapabileceği bir iş değil. Alışılagelmişin dışında, San Andreas haritası yerine direkt olarak Vice City haritasında rol imkanı sunmak, yıllardır süregelen, yönetimi ilahlaştıran ilkeleri bir kenara bırakıp asıl önemi oyuncuya vermek, illegal-legal dengesini sağlayarak iki tarafa da eşit şartlar tanıyan, adaletli bir sunucu ortamı tesis ederek kaliteli ve eğlenceli bir oyun deneyimi sunmaktır.

Sunucu günümüz dünyasında, Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletindeki en büyük şehir olan Miami'de geçmektedir. Harita olarak Grand Theft Auto: Vice City haritası belirlenmiş ve buna göre düzenlemeler yapılmıştır. Bu açıdan da SA:MP platformlarında adı duyulmuş ve başarılı mapper, model ve developer ekibimizle çalışmaktayız ve bu alanda ciddi bir ilerleme kaydettik. Skin ve modellerimiz arasında ise şu an için tamamen konsepte uyumlu ve modelleme ekibimizce düzenlenmiş 600 kadar skin ve obje bulunmaktadır. Zaman çizelgemize göre Ekim ayının sonunda beta sürümümüz ile oyuncuların hizmetinde olacağız. En kısa sürede sunucumuzu SAMP platformu ile birleştirip; eğlenceli, adil, marjinal ve farklı bir topluluk oluşturmak en büyük hedefimiz.


Sen de bu kaliteli serüvene adım atmak istiyorsan hemen aşağıdaki yönlendirmeleri kullanarak discordumuza giriş yapabilirsin. Haydi seni de bekliyoruz!
www.miami-roleplay.com
 
   
   
   
Üst